Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jde vlastně pouze o to, aby si pes na povel lehnul na bok. To samozřejmě umí mnoho psů, když si k nim páneček klekne a začne je drbat . . .

Když chceme tento cvik použít do sestavy , je to nejjednodušší na začátku. To si psa můžeme do požadované polohy „vytvarovat“ a pak už stačí, aby uměl v poloze na boku nějakou dobu setrvat.

Pokud ale hodláme cvik zařadit v průběhu vystoupení musí jej pes opravdu zvládat. Čím rychleji se svalí na bok tím cvik více upoutá. Samozřejmě to pes musí udělat bez vaší pomoci, pouze na povel. Ten nemusí být zrovna „mrtvý pejsek“, ale třeba i „hají“, zkrátka cokoliv co vás napadne.

Ideální je zařadit tento cvik do choreografie ve chvíli kdy dramatická část skladby přechází v klidnou. To dodá cviku správnou atmosféru.

A teď k tomu jak tento cvik psa naučit. Dáme psu povel lehni a z této polohy jej lehce povalíme na bok. Psi kteří už umějí cvik sudy, se jistě budou chtít převalit o 360 stupňů, tak se na to připravte a psa zastavte v poloze na boku. Aby byl pes ochotný si na bok lehnout, můžeme se pomoci tím, že mu dáme před čumák nějaký oblíbený pamlsek. Tím že se pes zaměří na pamlsek více se uvolní a lépe jej povalíte na bok. Celé by to mělo být naprosto nenásilné. Pokud se pes brání poloze na boku, zkuste to později, třeba ve chvíli kdy se od vás nechává drbat a je zcela uvolněný.

Jakmile dostanete psa do polohy na bok velice jej pochvalte. Nezapomeňte k novému cviku přidat povel!

Konečná fáze cviku je ta, kdy pes umí udělat “mrtvého pejska „ ze stoje. Až tedy budete mít dojem, že z lehu pes cvik dobře zvládá, můžete pokračovat v nácviku dál.

Některý pes se tento cvik naučí velice rychle, jinému to bude trvat dlouho. Záleží na tom jak cvik psu sedne i na schopnostech jeho psovoda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tvt

(vtv, 2. 3. 2010 21:15)

# berenika bella bonny dux
# Cinda z vesničky u hranic Lady
# další pejsci
# dášenka
# Opavie z karlova hrádku
# procházky
# psí kamarádi
# Red Ring-o-bell ze shetlendu
# různé šeltie
# výstavy
# Nezařazené