Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohled na psovoda a dopředu

Tento cvik je naprosto jednoduchý. Sehraný psovod a pes ho zvládnou velice rychle.

Prvek vypadá tak, že pes i psovod stojí vedle sebe, a na jeden povel se pes podívá na psovoda, na další pak směrem před sebe.

Tento prvek je možno použít v klidné části skladby jako pohled na psovoda a na diváky (do prostoru). Nebo třeba pohled na psovoda a poté na taneční rekvizitu. (hůlka, šátek, klobouk aj) V tomto případě lze na cvik navázat aportem taneční rekvizity.

Cvik se opakuje několikrát dokola ( řekněme 3x - 5x), podle toho jak se to hodí do hudby.

A teď k samému nácviku. Aby se pes podíval na vás, to docílíte celkem snadno. Stačí psu ukázat pamlsek (případně hračku), na některého psa stačí promluvit. Pak stačí připojit povel, (např. na mě ) a psa pochválit. Brzy si povel spojí s tím, že se má na vás podívat.

Toho aby se pes díval směrem před sebe docílíte stejným způsobem. Dáte před psa hračku, nebo pamlsek, jistě ho bude zajímat. Aby se pejsek za pamlskem rovnou nerozběhl, můžete použít vodítko. Připněte jej psovi a druhý konec přišlápněte nohou. Tak budete mít obě ruce volné a psa pod kontrolou. Samozřejmě pro pohled psa před sebe musíte zvolit jiný povel. Velmi nápomocný je zde i povel posunkový. Já používám zcela jednoduché ukázání prstem na sebe a dopředu.

Pokud máte pocit, že pes oba cviky chápe, spojte je. Pro začátek si položte jeden pamlsek před sebe a několik si jich vezměte do ruky. Psa si můžete opět jistit vodítkem, aby se nemohl k pamlsku před ním rozběhnout. Pokaždé když se pes po povelu podívá na vás dejte mu pamlsek. Za pohled dopředu ho pochvalte slovně, a v dalším kole jej pak pustě, aby si mohl pamlsek na který se díval vzít. Pouštějte ho ale s pomocným povelem, třeba „vezmi si“, aby vám neodcházel nekontrolovaně. V další fázi pak již bude pes bez vodítka a pamlsek před sebou si vezme vždy až s vaším svolením. Po několikerém zopakování cviku si se psem na víc pohrajte nebo jej hodně pochvalte. Časem cvičte i bez pomoci pamlsků, jen s odměnou na konci cvičení

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář