Jdi na obsah Jdi na menu
 


výstavní třídy

7. 6. 2008

VÝSTAVNÍ TŘÍDY:

 

Pes smí být výstavně přihlášen jen do jedné výstavní třídy.

 

1.TŘÍDA DOROSTU-od 6-9 měsíců.

 

2.TŘÍDA MLADÝCH-od 9-18 měsíců.

 

3.TŘÍDA OTEVŘENÁ-od 15 měsíců-přístupná pro všechny psi bez ohledu na vykonané zkoušky a získaná ocenění.

 

4.TŘÍDA PRACOVNÍ-od 15 měsíců. Splnění podmínek pro třídu pracovní na MVP musí být doloženo předepsaným certifikátem.

 

5.TŘÍDA ŠAMPIONU-od 15 měsíců. Je otevřena pouze na mezinárodních výstavách a je přístupná psům, kteří získali titul Mezinárodní šampion  nebo Šampiona některé ze členských zemí FCI.

 

6.TŘÍDA VETERÁNU-od 9 let.

 

Zařazení do tříd je dané věkem psa, kterého pes dosáhne v den výstavy. Veškeré informace o rozdělení tříd a zadávajících oceněních na jednotlivých výstavách jsou uvedené v propozicích,které vydává pořadatel výstav.

 

KLASIFIKACE

 

TŘÍDA DOROSTU      - velmi nadějný

 

- nadějný

 

TŘÍDY- mladých, otevřená, pracovní, šampionů, veteránů       - výborný

 

-velmi dobrý

 

-dobrý

 

-dostatečný

 

Vyloučen z posuzování je jen jedinec s vadami, které standard uvádí jako vady vylučující, dále pak jedinci u nichž byl proveden operativní zákrok zakrývající exteriérovou, vrozenou vadu a agresivní jedinci.

 

Nejvyšších titulů, kterých může pes v rámci naší republiky získat je ČESKÝ ŠAMPION a ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION.

 

Pro udělení titulu JUN.ŠAMPION musí pes získat 3x vítězství ve své třídě se zadávajícím CAJC. Jedno ocenění může získat ve třídě se zadávajícím CAC a nahradit tak jedno CAJC. Toto čekatelství musí být zadána minimálně od dvou různých rozhodčích a pes je musí získat do věku 24 měsíců. Osvědčení o získání titulu udělí ČESKOMORAVSKÁ KYNOLOGICKÁ UNIE po předložení platných dokladů o zadání potřebného počtu čekatelství.

 

Pro získání ŠAMPION ČR je nutné získat 4x CAC, z toho nejméně dva na Mezinárodních výstavách. Příslušný počet čekatelství musí být získán ve dvou výstavních sezonách a udělen nejméně dvěma rozhodčími. Po splnění všech podmínek, zašle majitel psa příslušná ocenění CAC a PP psa se žádostí o udělení titulu ČMKU.